Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nezkušený trenér z třetí chorvatské ligy se stal novým trenérem posledního celku 1. HNL Zadaru. „Díky jedné jasné změně, kterou provedu během několika dní, může Zadar opustit poslední příčku a hrát tak, jak všichni očekávají,“ slibuje Ivica Datkovič.

Vedení Zadaru už našlo nového trenéra. Poté, co po prohraném zápase s Rijekou rezignoval Dalibor Zebič, tým na jedno kolo převzal asistent Zvonimir Jurič. Ten v zápase proti Varteksu konečně poprvé v sezóně s týmem dokázal zvítězit. Po Juřicovi nastupuje Ivica Datkovič. Muž, který vedl nejvýše třetiligové týmy.

Ačkoli je tedy v Chorvatsku Datkovič naprosto neznámý, prohlašuje, že v týmu nastolí tvrdou disciplínu a nikdo mu nebude říkat, kdo bude v hrát a kdo ne. „Situace okolo klubu je dobrá, ale krize je viditelná. Mužstvo prošlo oproti minulé sezóně změnou, je bez gólmana Subašiče (na hostování v Hajduku – pozn. redakce), teď musíme najít příčiny, proč se nedaří navázat na úspěchy z loňska. Tým musí zapracovat na přístupu a taktické disciplíně jak v obraně, tak v útoku. Já jsem trenér, který se nebojí nikoho. To budu chtít přenést i na hráče. Pokud si soupeř myslí, že mě zastaví, je na omylu,“ prohlásil Datkovič.

Uvidíme. Se zadarským mužstvem, plným mladých talentů a šikovných hráčů, se musí přes reprezentační pauzu co nejlépe sžít. V 11. kole chorvatské ligy zavítá na půdu NK Záhřeb. 
Zadar a okolí
Jedná se o pás pobřeží v blízkosti starobylého města Zadaru. Pobřeží se vyznačuje přírodními plážemi skalnatého a oblázkového typu, které jsou zasazeny do prostředí zelených lesíků a travnatých ploch na okrajích pláží. Výhodou celé oblasti je snadná dostupnost z našehoúzemí. Přitom oblast patří klimaticky již k Dalmácii, tj. garance slunečného počasí a teplejší vody v moři. Další výhodou oblasti je rychlý a snadný přístup do tří národních parků v okolí, tj. velehorský národní park Paklenica zaměřený na vysokohorskou turistiku, národní park Krka se slavnými vodopády a konečně třetí národní park Kornati, který je tvořen archipelagem stovek ostrůvků. Ideální oblast též pro jachting, rybolov, windsurfing. Přes přístav Zadar je přístup na blízké ostrovy Ugljan, Silba, Premuda, Olib a Lošinj. Středisko Zaton je malá vesnička ležící 16 km severně od Zadaru. Rozsáhlý komplex apartmánů tvoří uzavřený areál s komplexní soběstačnou infrastrukturou a leží bezprostředně vedle tohoto střediska. Moře je živější. Středisko Petrčane je malá vesnička ležící 12 km severně odZadaru. Hotelový areál Pinija pokrývá zalesněný poloostrov vedle tohoto střediska. Moře je živější. Středisko Borik je rozsáhlý komplex hotelů většinou nově renovovaných včetně luxusního prázdninového klubu s nejmodernějším relaxačním centrem, bazény, tobogány a upravenými plážemi. Leží na břehu moře na pozemku s přírodní parkovou úpravou severně od centra starobylého města Zadaru.

ObrazekObrazekObrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

NK Zadar

(Hubatka.J, 7. 12. 2008 22:04)

to jsme mi nej lepší tím chorvatska zustanem první lize určo na kolikátim místě dopadnem já tipuju 11 místo

stadion

(Hubatka.J, 6. 12. 2008 23:08)

chtělo by to jinou fotku větší stadion a s divákama

Chorvatsko

(Hubatka.J, 6. 12. 2008 19:44)

poslední místo máme ale neva zachrana 1 chorvatský lize